Travele Savage-Gear RoadRunner

Cztery modele wędzisk skrupulatnie wyselekcjonowanych oraz uzbrojonych na blanku wysokomodułowym, niesamowicie czułych oraz szybkich, spakowanych w zamszowy pokrowiec i bardzo trwałe, eleganckie etui zamykane na zamek. To seria wędzisk Savage Gear Roadrunner XLNT – Travel na sezon 2012. Modele składające się z czterech elementów wyposażonych w przelotki SIC, uzbrojone w dzieloną rękojeść. Są lekkie, z odpowiednim zapasem mocy w dolniku, a po złożeniu zajmują niewiele miejsca w bagażu podróżnym.


Długość: c.w. Ilość sekcji: Waga: Akcja:
Spin 7' (213cm) 3-16g. 4 120g. Fast
Spin 7' (213cm) 10-40g. 4 125g. Fast
Spin 8' (243cm) 20-80g. 4 170g. Fast
Cast 6,6' (198cm) do 70g. 4 150g. Fast
Japan Style - chyba wszystkim już znane zbrojenie dolnika w dzieloną rękojeść. W przypadku Roadrannerów mamy mix korka z pianką EVA. Ozdobne matowe pierścienie aluminiowe oraz subtelnie położone omotk

Japan Style - chyba wszystkim już znane zbrojenie dolnika w dzieloną rękojeść. W przypadku Roadrannerów mamy mix korka z pianką EVA. Ozdobne matowe pierścienie aluminiowe oraz subtelnie położone omotki, pokryte cienką warstwą lakieru z akcentem pomarańczowego koloru, to znany wszystkim styl Savage Gear. Kapsel w dolnej części wędziska, oczywiście podkreślony logiem szczęki drapieżnika. Całość komponuje się bardzo stylowo i na czasie, dając w efekcie wysoki poziomu estetyki oraz smaku.

Wszystkie modele uzbrojono w przelotki SIC, bardzo dokładnie rozmieszczone z zachowaniem jak najmniejszych kątów tarć linki, co można zauważyć w przypadku wielkości przelotek opisywanego modelu cast Trigger. Wędzisko wyposażono w uchwyt TSC Fuji z pazurem, na górze wykończonym wysokiej jakości korkiem.

Na szczególną uwagę zasługują elementy łączące składy (spigot), które posiadają długość powyżej 60mm co wpływa na większą wytrzymałość wędziska. Poszczególne elementy blanku zostały bardzo dokładnie dobrane tworząc niepowtarzalne, równomierne ugięcie podczas obciążenia. Łącza nie przesztywniają składu punktowo i stwarzają wrażenie jednoskładu. Blank jaki wykorzystano w serii Roadunner jest wykonany z wysokomodułowego włókna węglowego, a jego powierzchnia zewnętrzna nie została doprowadzona do powierzchni gładkiej. Widoczne poprzeczne pierścienie mają za zadanie jeszcze bardziej wzmocnić konstrukcję blanku.

Wszystkie modele posiadają akcję Fast oraz spory zapas mocy w dolnej sekcji, co pozwala na swobodny i spokojny hol większych ryb. Bardzo czuły szczyt pomimo czteroskładu rewelacyjnie przekazuje najsłabsze brania, a w przypadku opisywanego modelu nawet brania okoni pomimo c.w. do 70g. Warto również wspomnieć, że modele Travel są lekko niedoszacowane odnośnie możliwości c.w. co pozwala na swobodną obsługę przynęt nie narażając blanku na przeciążenia.

Seria Roadrunner XLNT - Travel to świetna alternatywa dla miłośników wędkarstwa spinningowego, którzy często podróżują w celach służbowych czy rekreacyjnie. Składy po złożeniu i spakowaniu do etui mają łącznie 58 cm długości, co pozwala na swobodne przetransportowanie wędki w samolocie czy w samochodzie pod siedzeniem. Przemyślane trzy modele spinningowe oraz castingowy są dopasowane tak, aby każdy z modeli był odpowiednio ukierunkowany do indywidualnych potrzeb podczas łowienia okoni, pstrągów, sandaczy, szczupaków oraz troci.

 

Polecam: Rafał @spigot Malinowski 2012