Fenwick HMG GT 66M-F

Firma Fenwick ponownie uderza w Polski rynek przedstawiając w swojej ofercie dość interesującą serię wędzisk spinningowych oraz castingowych o 5 letniej oraz dożywotniej gwarancji w zależności od serii. Dziś postanowiłem przybliżyć Wam jeden z produktów tej firmy, model Fenwick HMG GT66M-F. Casting o cw 1/4-7/8 oz ( 7-25g.) mocy 8-20lb oraz długości 6,6' (1,98m) . Kijek został kupiony na przełomie czerwca tego roku i był intensywnie testowany na moich pobliskich wodach.

 Parametry techniczne:
Model: HMG GT 66M-F
Długość: 6,6' (1,98m.)
Moc: 8-20lb(3,6-9kg)
Ciężar wyrzutu: 1/4-7/8 oz ( 7-25g.)
Akcja M-Fast
Technologia: Carbon Veil

Wędzisko wykonane jest starannie, do budowy rękojeści użyto mielonego korka z gumą oraz uchwytu kołowrotka marki Fuji ACS pokrytego przyjemną w dotyku gumą. Dzięki tym materiałom wędzisko trzyma się pewnie nawet wilgotnymi rękoma, rękojeść jest wykończona logiem producenta. Zamontowano przelotki marki Fuji Alconite, które położone są równo. Blank jest jednoczęściowy, lekki, czuły i został wykonany w technologii Carbon Veil. Pokryty jest czarnym błyszczącym lakierem co daje przyjemny wygląd dla oka.

 Pierwsze chwile nad wodą pokazały, iż kij posiada ciekawe właściwości użytkowe, rzucając gumą 7cm + główka 7g. doskonale czuć przynętę, co zgadzałoby się z opisem producenta bardziej zadziwiający jest fakt, iż tym wędziskiem możemy rzucać komfortowo przynętami nawet o masie max do 60g. Powyżej tej wartości komfort się kończy, ale nadal kij daje radę posyłać przynęty w toń jeziora. Dodatkowym atutem wędziska jest to, iż posiada dość spolegliwą szczytówkę, dzięki której możemy nadać przynęcie, a w szczególności jerkom bardziej "miękką" i naturalną pracę. Pomimo takiej szczytówki wędzisko posiada bardzo duży zapas mocy w dolniku, na tyle dużo, aby wyrwać około metrowego szczupaka z toni. Dzięki takiej budowie wędzisko znakomicie trzyma rybę, pracuje na całej długości blanku i dość łatwo przechodzi w parabolę.

 Pomimo tak ciekawej charakterystyki tego wędziska, producentowi nie udało się uniknąć pewnych wad. Blank podczas dużego( zaznaczam dużego) obciążenia ma tendencje do wykręcania się, być może jest to wada produkcyjna, lub w złym miejscu blanku położone przelotki. Zwłaszcza w przypadku modeli castingowych. Następnym minusem, który może powodować, iż potencjalny nabywca zastanowi się nad kupnem wędzisk tej marki jest cena, za ten egzemplarz zapłaciłem ok 650zł. Moim zdaniem drogo zważywszy na to, iż wędzisko zostało wykonane w Chinach czego producent nie kryje. Dodatkowo w podobnej cenie można znaleźć ciekawsze modele znanych firm. W moim odczuciu blank jest bardzo podobny do blanków wędzisk Team Dragon, więc trzeba sobie zadać pytanie- czy warto przepłacać?

 Z wędkarskim pozdrowieniami: Krzysiek @Krismuaythai 2012