Evergreen Tactics "The Tempest"

WSTĘP:
Pewnie nie jeden z Was stal przed wyborem odpowiedniego kija. Ja również stałem przed takim wyborem około półtora roku temu. Potrzebowałem odpowiedniej wędki do Jigowania. Jako miłośnik sprzętu z kraju kwitnącej wiśni, wszedłem w posiadanie kijka Japońskiego producenta EVERGREEN TCSC-67MH The Tempest. Wrażenia na sucho były bardzo pozytywne ale dopiero po pierwszym łowieniu wiedziałem że dokonałem słusznego wyboru, gdyż kijek spełnił wszystkie moje oczekiwania ale o tym w dalszej części artykułu.

 DANE PODSTAWOWE:
Wędzisko o długości 6,7 Stopy czyli Ok 2,02m i o ciężarze wyrzutu 10 - 28gr. Akcja Fast, sugerowana moc linki to 10 -20lb a waga kijka wynosi 152gr. Kijek jest uzbrojony w 9 najwyższej jakości przelotek SIC w Tytanowych ramkach firmy Fuji. Lakier położony jest idealnie i tak naprawdę nawet najwybredniejszy wędkarz nie miałby się czego uczepić. Lakierowany uchwyt i wysokiej jakości pianka EVA nadają całości stonowany wygląd. Uchwyt jest bardzo ergonomiczny dzięki czemu kijek leży świetnie w ręku i wielogodzinne łowienie nie sprawia problemu.

 NAD WODĄ:
Wędzisko sparowałem z Daiwą Zillion Type R (opisaną w osobnym artykule) na którym nawinięta jest 20lb Linka Shimano Aspire Dynama. Multiplikator rewelacyjnie wywarza zestaw. Combo te dobrałem pod "Gumę", głównie na średnia rzekę do połowu Sandacza i Okonia. Jakie było moje zdziwienie kiedy podczas pierwszego wypadu w pierwszych rzutach zacinałem prawie wszystko. Nie mogłem się przyzwyczaić że nagle czuje wszystko co dzieje się pod wodą. Niesamowita czułość zadziwia mnie do dnia dzisiejszego. Poza znakomitą czułością wędzisko posiada również spory zapas mocy. Optymalny zakres przynęt to jak sam opis wskazuje 10 - 28gr, aczkolwiek w górnej granicy najlepiej sprawdzają się przynęty typu (no action) o smukłej budowie. Właściwości rzutowe w połączeniu z odpowiednim multiplikatorem są na najwyższym poziomie. Sandaczowe i Okoniowi brania czuć dosłownie w łokciu. Kij dobrze trzyma rybę i mimo swojej nie małej mocy pięknie pracuje nawet pod mniejszymi osobnikami. Wędka ta nadaje się również do połowu Spinnerbaitami, przynętami typu "Vibration" oraz większymi Twitchbaitami.

 PODSUMOWANIE:
The Tempest jest ciekawą propozycją dla wędkarzy ceniących prosty ale Szlachetny Design, niesamowitą czułość oraz świetne właściwości rzutowe. To doskonałe wędzisko nadaje się do połowu z łodzi jak i z brzegu, bez znaczenia czy wody stojące czy rzeki. Szczerze mówiąc to od tego kija tak na poważnie zaczęła się moja przygoda z JDM. The Tempest ma u mnie dożywocie bo szczerze mówiąc nie sądzę że znajdę coś lepszego.

 Z wędkarskimi pozdrowieniami Zawitowski Kamil 2013r.