Europejskie Targi Wędkarskie EFTTEX 2015

Rok w rok, European Fishing Tackle Trade Association (EFTTA), organizacja zrzeszająca producentów wędkarskich działających na rynku europejskim, organizuje targi EFTTEX. To jedyna okazja w Europie, by producenci zaprezentowali swoim klientom nowości na przyszły sezon. Impreza ta odbywa się w największych europejskich miastach, na przestrzeni trzech ostatnich lat, był to Wiedeń w Austrii, Bruksela w Belgii, a tym razem spotykaliśmy się w Centrum Konferencyjnym Expo XXI, mieszczącym się w Warszawie. Wiele znanych i mniej znanych firm, działających w bardzo szerokim spektrum naszej wędkarskiej pasji, prezentowało swoje najważniejsze produkty z ofert na przyszły sezon. Oczywiście nie mogło zabraknąć duńskiego producenta Svendsen Sport, który zaprezentowałnowości swoich najważniejszych marek: SCIERRA, PROLOGIC, WATER WOLF i oczywiście SAVAGE GEAR.

Było nam niezwykle przyjemnie być częścią tej wielkiej imprezy i prezentować elektryzujące nowości przeznaczone na kolejny sezon. Nasze stoisko zajmowało znaczną powierzchnię, gdzie można było zobaczyć wystawione w gablotach i na stojakach nowości sprzętowe, a także samemu zapoznać się z ich pracą w pokaźnych rozmiarów basenie. Ponieważ targi EFTTEX to impreza branżowa, nie ma tam wstępu szeroka publiczność. Niemniej chcielibyśmy przedstawić Wam to, co będzie wisienką na torcie naszej przyszłorocznej oferty, a także podzielić się unikalnym klimatem tej specyficznej imprezy.

W segmencie wędzisk marki SAVAGE GEAR, z niekłamanym podekscytowaniem, chcemy przedstawić nową serię BLACK SAVAGE. Sygnowana matową czernią oferta zawiera modele spinningowe, oraz dwa modele castingowe. Wędziska oparte są na blanku z wysoko modułowego włókna węglowego a uchwyt wykonano pianki EVA w kamuflażu. Modele te charakteryzują się szeroką gamą zastosowań do łowienia prawie wszystkich gatunków ryb drapieżnych (łącznie osiem modeli). Poza całkowicie nową serią, dość znacząco została rozbudowana seria Custom, znajdziemy nowe modele: Custom Predator, Custom Predator Fast Shad, Custom Caostal, oraz uwaga Custom Ultra Light.  Znana seria Finezze również wzbogaci się o trzy kolejne wędziska Softlure, oraz Dropshot.

Marka SAVAGE GEAR, jest głównie rozpoznawalna ze swoich unikalnych przynęt, na tym polu nowości obejmują przynęty miękkie, oraz twarde. Na szczególną uwagę zasługuje seria woblerów 3D Roach, składająca sięz trzech modeli: LIPSTER, JERKSTER, SHINE GILDER.

LIPSTER:
Przynęta imitująca płoć, z wieloma szczegółami takimi jak wyrazista łuska, płetwy: grzbietowa, skrzelowa i ogonowa, oraz oczy, wyglądające jak żywe. Konstrukcja przynęty to dzielony korpus, łączony pojedynczym, mocnym przegubem, zakończona miękkim ogonem odpornym na przegryzienia i rozciąganie. Najważniejsze elementy w budowie LIPSTER'a to: przegub o ograniczonym kącie wychyłu obu części i piance, która „zmiękcza” powierzchnie styku obu części, dzięki czemu praca przynęty jest niezwykle realistyczna, a także ster, który pozwala przynęcie na zejście maksymalnie do 2,5m. W momencie pauzy przynęta bardzo powoli wynurza się ku górze. Pełna gama tego modelu zawiera sześć barw kolorystycznych, oraz dwie wielkości 13 cm i 18,2 cm.

SHINE GILDER:
Budowa przynęty identyczna jak LIPSTER’a, wersja ta różni się tylko tym, że nie posiada steru. Zatem jest to typowy ślizgacz. Od poprzedniej wersji płoci różni się tym, że wolno tonie, zatem jest to rewelacyjna przynęta pozwalająca na to, by przy dłuższych pauzach zejść głębiej. Podobnie jak u poprzednika znajdziemy tu sześć barw kolorystycznych i dwie wielkości. Warto zaznaczyć, że SHINE GILDER’em przy krótkich i zarazem szybkich poszarpywaniach szczytem, przynęta zachowuje się bardzo realistycznie imitując uciekającą przed zagrożeniem płoć.

JERKSTER:
W tym przypadku wracamy do klasyki jerking’u, oraz twitching’u. Przynęta bez steru, umożliwiająca wędkarzowi wykazać się wyobraźnią w prowadzeniu. Szerokie, oraz wolne odejścia na boki, to magnes na atak drapieżnika. Dodatkowym wabikiem modelu JERKSTER jest grzechotka z w komorze umieszczonej na górnej części przynęty, którą możemy dowolnie wypełniać dołączonymi odważnikami uzyskując akustykę pracy od całkowicie cichej do głośnej, przy jednoczesnej zmianie pływalności od pływającej do średnio tonącej. Sześć barw kolorystycznych oraz dwie wielkości 11,5 cm i 14,5 cm. Przynęta o masie podstawowej (bez odważników) 37g, w mniejszym modelu oraz 66g w większym.

Kolejną przynęta, która zasługuje na miano "hitu sezonu" jest 3D HYBRID PIKE, który wzbudzał wśród publiczności wielkie zainteresowanie. Przynęta wykonana w systemie skanowania 3D z zastosowaniem plastikowego korpusu oraz dwóch wymiennych miękkich ogonów w postaci kopyta, oraz twistera. Potencjał tej przynęty może potwierdzić to, że kilkanaście dni po targach, modele testowe mają na swoim koncie, wyholowanych naście polskich szczupaków (w tym kilka metrówek). Dwie wielkości 17 cm oraz 25 cm ,różniące się ilością kotwic w uzbrojeniu zamontowanych na specjalnym systemie, który podczas ataku i zacięcia uwalnia się od przynęty jednocześnie chroniąc ją przed zniszczeniem. Szeroka paleta kolorów (7 barw) imitująca ubarwienia szczupaków to potężna, niebezpieczna broń w arsenale wędkarza. W przypadku zniszczenia miękkiego ogona, będziemy mieli możliwość dokupienia zestawu Tail Kit w identycznych siedmiu barwach kolorystycznych. Pamiętajcie również o tym, że będzie możliwość miksowania kolorów plastikowego korpusu z miękkim ogonem.

Kontynuacji i małego face liftingu doczekała się przynęta HARD EEL. Modyfikacja sprowadza się do dłuższej konstrukcji ogona, oraz dodatkowych trzech barw kolorystycznych. Przynęta składająca się z plastikowego korpusu i miękkiego twistera w dwóch wielkościach mniejszym, oraz większym zagościła od pewnego czasu już na dobre w naszych pudłach wędkarskich. Dwie wielkości 17cm oraz 25 cm i trzy nowe barwy kolorystyczne z możliwością dokupienia elementów miękkich jako zestaw SPARE TAIL.