Z Savage-Gear na pstrągi:

Savage-Gear jest niczym pędzący ekspres, który wciąż rozwija prędkość. Czy to moda ? może trend ? a może po prostu skuteczność w działaniu. To kilka ważnych aspektów, którymi kierują się również wędkarze podczas doboru sprzętu. Jednak czym tak naprawdę kieruje się wszystkim znany Produkt Menadżer Mad’s Grosell? Otóż główny cel Savage-Gear to pokazanie jakości przekładającej się na skuteczność. Skrupulatnie przemyślane każde działanie w kontynuacji czy wprowadzaniu nowości. Brak czasu na błędy czy kompromisy pozwala Savage-Gear w dość krótkim czasie być marką i co najważniejsze nie jest to gasnący meteoryt. Z przynęt jako nowość na 2013 warto wspomnieć o perełkach, które wzbudziły zainteresowanie u ryb jak również medialne. Mowa oczywiście o woblerach z serii „3D Prey 95”.

To typowa konstrukcja woblera z serii minnow o wyspecjalizowanym zastosowaniu w najmniejszym rozmiarze 6,5 cm do połowu pstrąga oraz okoni. Trzy wielkości, sześć kolorów, wyposażonych w system dalekich rzutów dzięki przemieszczaniu się w korpusie kulek, które dodatkowo wydają podczas pracy subtelny dźwięk. Kute kółka łącznikowe, znane wszystkim ostre kotwice, jako całość rewelacyjnie spakowane w estetyczne opakowanie. Typowa praca- szeroka, jak na wąski długi korpus, przynęta schodząca maksymalnie do 1m. głębokości, która pozwala rewelacyjnie obławiać standardy rzek górskich. Pracując w wodzie, podczas pauzy wobler rewelacyjnie gaśnie oraz pozostaje na swojej głębokości, dzięki zerowej wyporności (suspending). Podczas szarpnięć realistycznie reaguje na wzór chorej rybki, zarazem trzymając się rewelacyjnie w największym nurcie. Bardzo realistyczne malowanie, wyżłobione w plastykowym korpusie nawet takie szczegóły jak łuski, oraz doklejane oczy, tworzą przynętę idealną.

Znane perełki Savage-Gear:

W kolekcji pstrągowych perełek nie może zabraknąć, oczywiście znanych już wszystkim woblerów „Larvae 55” Ta niesamowita konstrukcja z wielkimi oczami, dostępna w siedmiu kolorach zauroczyła nie jednego pstrąga czy klenia. Larvae cieszy się wielkim powodzenie na rynku Europejskim nie tylko wśród ryb drapieżnych. Konstrukcja wyposażona w trzy plastykowe korpusy, bardzo ostro pracująca podczas szybkiego zwijania oraz pod naporem silnego nurtu. Jednak to nie wszystko, pomimo walorów jako wolno tonąca, rewelacyjnie spełnia się jako „smużak” przy podnoszeniu wysoko szczytu wędziska. Rozmiar 5,5 cm posiada mnóstwo detali kolorystycznych, tworząc kompozycję imitującą larwę nimfy.

W kolekcji pstrągowych specjałów, nie może zabraknąć również informacji o rewelacyjnych obrotówkach Caviar oraz Rotex. To różniące się od siebie modele z szeroką paletą kolorystyczną oraz budową skrzydełek jak i korpusu. Seria Caviar w mniejszych wielkościach to typowy killer na okonie, klenie, a przede wszystkim pstrągi. Siedem modeli kolorystycznych w trzech wielkościach. Prezentowany poniżej model to nr 2 – najmniejszy z serii, charakteryzuje się specyficznym korpusem wykonanym z koralików węglika krzemu imitującego rybią ikrę. Nie przypadkowa kolorystyka skrzydełek, które możemy zaliczyć do budowy typu long, pracujące o dziwo w miarę szeroko w każdych warunkach wabiąc skutecznie drapieżniki.

Savage-Gear Caviar:

I chyba nikomu nie muszę przedstawiać drugiej serii obrotówek Savage-Gear Rotex. To unikalna konstrukcja z cięższym korpusem, która pisząc lekko z humorem obraca skrzydełkiem jeszcze przed wpadnięciem do wody. Pisząc całkiem poważnie, choć bardzo się starałem rzucając w różne miejsca nawet ze wstecznym prądem, nie udało mi się zauważyć choć na chwile aby skrzydełko zamilkło. Rewelacyjnie przenoszona praca na szczyt wędziska, lotność oraz perfekcyjne wykonanie nie powinno nikogo dziwić, a profesjonalizm wylewa się w każdym szczególe. Dwustronnie malowane skrzydełka, sześć barw kolorystycznych, pięć wielkości oraz ostre kotwice ozdobione chwostem, komponują groźną przynętę której nie oprze się najtwardszy drapieżnik.

Savage-Gear Rotex:

Kolejną przynętą o której warto wspomnieć, to wahadełka Nails w kształcie paznokcia. Stworzone do ultra lekkiego łowienia na płytkich wodach. Cztery kolory, dwie wielkości, zakończone mocnym pojedynczym hakiem, pakowane bardzo pomysłowo po trzy sztuki o różnej gramaturze w opakowaniu. Wspaniała migocąca praca, pozwalająca na dłuższy czas postawić przynętę w mniejszym nurcie. Zapewne latem, wczesnym rankiem na płytkiej wodzie okonie nie odmówią sobie przyjemności ataku.

Savage-Gear Nails

Reasumując kalejdoskop pstrągowych przynęt w ofercie Savage-Gear nie zabraknie również kompleksowego, dodatkowego wyposażenia wędkarza, a przeglądając ofertę można dostać zawrotu głowy. Z szerokiego asortymentu wybrałem praktyczny organizer występujący w dwóch wielkościach o którym warto na koniec wspomnieć. Bardzo wygodny, dwustronnie otwierany, wraz z pudełkiem chowanym w środek, jest poręcznym dzięki przeźroczystym bocznym ścianom wykonanym z miękkiej, cienkiej pleksi wykończonej zamkami. Przede wszystkim ułatwia wzrokowy dostęp do podczepionych przynęt na twardej piance przymocowanej do torby rzepami.

Z pozycji testera oraz wykonywanego zawodu, gorąco polecam asortyment grupy Savage-Gear. Do zobaczenia nad wodą: Rafał Malinowski 2013r.