Przynęta natychmiastowej reakcji

W sezonie 2014 Savage Gear wprowadził do swojej oferty nową serię gliderów pod nazwą 3D Bleak. Przynęta została wykonana w systemie skanowania trójwymiarowego, a swą budową wiernie kopiuje ukleję. Konstrukcja składa się z dwóch korpusów połączonych wytrzymałym przegubem, a w tylnej części wykończona została ogonem z tworzywa sztucznego odpornego na przegryzienia szczupaków. Jej praca cechuje się ostrymi, szerokimi odejściami na boki podczas zwijania czy poszarpywania, lokując przynętę w segmencie ślizgaczy. Trzy wielkości: 13,5cm; 16,5 cm oraz największy 20,5 cm to świetna propozycja na płytkie, porośnięte typowo szczupakowe wody. W zależności od tempa poszarpywania czy zwijania linki kołowrotkiem, 3D Bleak'a można prowadzić nawet na głębokości 3 metrów, dzięki rewelacyjnemu systemowi dociążenia, który służy również jako grzechotka. Wobler jest wolno tonącym, co pozwala konkretnie zagrać nim drapieżnikowi na nosie. Proces wolnego tonięcia na pauzie, pozwala również wyjść przynętą pod lustro wody. Specjalnie wyprofilowany dzióbek przy  wysoko wyciągniętym szczycie wędziska ku górze, pozwala wyjść gliderem na lustro wody i prowadzić go techniką „walk the dog”. Widowiskowa praca przynęty, odjazdy na boki, pozwalają wędkarzowi tak dostosować jej prowadzenie, aby wabik był niemal „jak żywy”. Warto zaznaczyć, że przynęta nie wymaga wielkich umiejętności w jej prowadzeniu. Dodatkową jej cechą jest to, że 3D Bleak sprawdza się rewelacyjnie podczas szybkiego i bardzo szybkiego prowadzenia.

Kompozycje kolorystyczne, oraz jakość i szczegółowość wykonania lokują przynętę na grupie przynęt profesjonalnych. Wysoki poziom wykorzystanych podzespołów takich jak: kółeczka łącznikowe, czy kotwice to na prawdę gwarancja, oraz pewność holu. 3D Bleak jest zbudowany z plastiku, co pozwala grzechotce składającej się kulek metalowych, na jeszcze bardzo głośną pracę podczas poszarpywania. Ogon wykonany został z twardej gumy odpornej na przegryzanie w różnych kolorach, co jeszcze bardziej sprawia że 3D Bleak wygląda jak żywy . Każdy z trzech rozmiarów w pewnym stopniu selekcjonuje wielkości łowionych drapieżników. Jedno jest pewne, że rozmiar 13,5 cm to wielkość którą są mocno zainteresowane okonie w pełni sezonu. Natomiast wielkość 20,5 cm to gwarancja na złowienie ryby godnej pozowania do zdjęcia. W przypadku większej chimery drapieżnika, dobrą alternatywą jest rozmiar 16,5 cm, który potrafi zmusić ospałego drapieżnika do ataku. Warunek ?! - ryba musi występować w łowisku. Wielokrotnie przekonaliśmy się podczas ostatniego wyjazdu, że 3D Bleak prowadzony szybciej, wolniej, głębiej, czy pod lustrem wody nie dawał szans na opanowanie instynktu ataku szczupakom. Były brania nawet dwie sekundy po wpadnięciu przynęty do wody.

Reasumując 3D Bleak Glide Swimmer to doskonała przynęta bezsterowa, dedykowana przede wszystkim miłośnikom jerkingu. Jej walory użytkowe, gama kolorystyczna, oraz trzy wielkości pozwolą w zupełności dopasować się prawie w każdych warunkach panujących na Waszych szczupakowych łowiskach. Banalnie prosta przynęta w prowadzeniu, zwijaniu, czy poszarpywaniu nie powoduje zmęczenia dłoni podczas dłuższego wędkowania. 3D Bleak nie stawia oporu w wodzie, a jego odejścia na boki są w 100 % powtarzalne, wręcz jakby zaprogramowane. Podczas pauzy wolny opad doprowadza drapieżniki do szału....No ale przecież o to nam chodzi !