Oferta kogutów okoniowych, oraz sandaczowych: 

Kogut to przynęta specyficzna, znana wielu wędkarzom od pokoleń. Od czasów jego powstania przechodził wiele modyfikacji odnośnie budowy czy użytych materiałów. W fazie początkowej zamiast piór montowano kilka dłuższych nici, a na tułowiu dokręcano zwykłą białą kryzę,(wiskozę) która miała za zadanie sygnalizować czy łowimy w mule oraz spowalniać opad. Ci co łowią kogutami wiedzą, że jest to absurd tym bardziej, że koguta zaliczamy do cięższych przynęt z szybkim opadem. Zatem oczywistym jest to, że ciężki opad sygnalizuje nam podłoże po którym prowadzimy przynętę. Oczywiście pod warunkiem doboru odpowiedniego, szybkiego wędziska. Aby usprawiedliwić mityczną teorię kryzy, nie możemy zapominać o tym, że kiedyś wędziska diametralnie się różniły od teraźniejszych technologii. Na dzień dzisiejszy na rynku można spotkać szeroką ofertę kogutów, wychodzących spod różnych rąk znanych lub mniej znanych spinningistów, jak również z chińskich fabryk. Kilka piór osadzonych na kotwicy, kryza lub chenille zakończone główką ołowianą tak naprawdę ciężko zauważyć różnicę spośród tych występujących na rynku. Jedyna zauważalna różnica to cena, bo przecież można już kupić bardzo tanio. Warto sobie zadać pytanie, czy opłaca się kupować tanio ? I jaka jest różnica ?

 

Otóż bardzo znacząca !!!

 

W moich kogutach uzyskasz trwałość pod każdym względem na wiele sezonów.

- sztywny korpus, który jest na tyle istotnym aby kotwica nie miała prawa się okręcać wokół własnej osi. W moim przypadku łączenie (SREBREM) zapobiega korozji, oraz daje gwarancje na trwałość szkieletu. Zazwyczaj u krętaczy stosuje się technikę dłuższego drutu wypuszczonego z zalanej główki, którym owija się kotwicę, usztywnia nicią, lub skleja szybkoschnącymi klejami.
 

 

- dobrej jakości jak najdłuższe siodłowe pióra oraz styl ich ułożenia. To najważniejszy w tej przynęcie element. Pomimo różnych szkół wykonywania ogonów, występują krótkie ogony kompletnie niepracujące zwane potocznie (DRAPACZKAMI), jak również skąpa ilość piór po jednym na stronę kotwicy. Układ piór jest bardzo ważny, można spotkać koguty z piórami montowanymi rdzeniem wychylonym na zewnątrz , lewą brzydszą stroną piór. Nazywane potocznie helikopterami czy miotłami.
 

 

- odpowiednia wielkość kotwic. To również bardzo ważny element całej konstrukcji. Nie stosuje za dużych kotwi przestrzegając RAPR, oraz unikając pomówień, że moje przynęty nadają się na szarpaka. Zdarza się, że można kupić koguty nawet z kotwicą nr 2/0 co jest niedopuszczalne według Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb zwłaszcza przy mniejszych główkach.

 Spełniamy również specjalne kompozycje kolorystyczne Klientów, pod warunkiem zapewnienia ich kolorów w materiałach.Wykonanie oraz materiały :

 

KOGUTY OKONIOWE:

Gramatury główek to: 5g. 10g. 15g. Kolorystyka główek w kolorze oryginalnym - srebrnym. Szkielet koguta czyli główka i kotwica są zgrzewane specjalnym materiałem co daje efekt sztywności i nie pozwala okręcać się kotwicy wokół osi. Groty kotwicy są ustawione tak że przynęta posiada dwa groty na spodzie, a jeden u góry równoległy z oczkiem zaczepowym. Odwrotny montaż kotwicy powoduje częstsze straty ryb oraz większą czepliwość w zaczepach która została sprawdzona w realu. Oczko zaczepowe jest umieszczone pod katem 90 stopni. Materiały wykorzystywane do budowy kogutów pochodzą z wyższej półki ORVIS, WAPSI i nie mają nic wspólnego z kapkami indyjskimi. Wielkość kotwic jest uzależniona od gramatury główek oraz według przepisów RAPR. Stosowane wielkości kotwic to : nr 6 PRZY (5g.)i nr 4 przy (10,15g.). Kotwica to Black Nickel bardzo mocna, wykończona ostrym ostrzem. Nie ma nic wspólnego ze standardami montowanymi w większości producentów brązowymi VMC, które po sezonie nadają się do wyrzucenia.

 

KOGUTY SANDACZOWE:

Gramatury główek sandaczowych to: 15g. 20g. 25g. 30g. 35g. Kolorystyka główek oryginalna srebrna. Szkielet koguta czyli główka i kotwica są zgrzewane specjalnym materiałem co daje efekt sztywności i nie pozwala okręcać się kotwicy wokół osi. Groty kotwicy są ustawione tak że przynęta posiada dwa groty na spodzie, a jeden u góry równoległy z oczkiem zaczepowym. Odwrotny montaż kotwicy powoduje częstsze straty ryb oraz większą czepliwość w zaczepach, która została sprawdzona w rzeczywistości. Oczko zaczepowe jest umieszczone pod katem 90 stopni a nie 45, co można zauważyć w większości ofert producentów. Oczko pod kątem 90 stopni podczas prowadzenie zwłaszcza w większych gramaturach, pozwala na swobodniejsze prowadzenie przynęty, a zwłaszcza podczas podrywania z dna. Co przy kacie 45 stopni w większych gramaturach jest uciążliwe i lekko męczące. Dodam że koguty z oczkiem 90 stopni są mniej czepliwe w zaczepach i rewelacyjnie odbijają się od korzeni , gałęzi itd. Natomiast plecionka podczas rzutu nie czepia się o grot kotwicy. Materiały wykorzystywane do budowy kogutów pochodzą z wyższej półki ORVIS, WAPSI i nie mają nic wspólnego z kapkami indyjskimi. Wielkość kotwic jest uzależniona od gramatury główek oraz według przepisów RAPR. Stosowane wielkości kotwic to : nr 2 przy ( 15,20,25g.) i nr 1 przy ( 30,35g. ) Kotwica to Black Nickel bardzo mocna, wykończona ostrym ostrzem. Nie ma nic wspólnego ze standardami montowanymi w większości producentów brązowymi VMC, które po sezonie nadają się do wyrzucenia.

 


Modele kolorystyczne:Każdy z wzorów posiada swój numer, którym proszę się posługiwać podczas zamówienia. Minimum logistyczne 10 szt.

 

gramatury okoniowe: od 5 g. do 15g.
gramatury sandaczowe: od 15g. do 35g.

 

 Sandaczowe cena za sztukę 18 zł Okoniowe cena za sztukę 15 zł

Odnośnie wysyłek zagranicznych, to kupujący pokrywa koszty wysyłki. Jak również cena jest zupełnie inna w przeliczeniu na kurs waluty euro

 

 Jak składać zamówienie:

 

Realizujemy zamówienia od 10 szt. (łącznie) dowolnych modeli według potrzeb klienta. Klient nie ponosi żadnych kosztów za przesyłkę, którą wysyłamy Pocztą Polską jako priorytet polecony na terenie kraju. Od momentu zamówienia, w zależności od ilości sztuk zastrzegamy sobie czas realizacji zamówienia do 7 dni roboczych przy ilości większej niż 30szt. Wszelkie zniszczenia przesyłki są honorowane. Gwarancji podlegają twarde elementy konstrukcji koguta , oraz w ekstremalnych sytuacjach elementy miękkie.


Podczas korespondencji email z Klientem zostanie przesłana reszta informacji jak składać zamówienie, warunki transakcji , gwarancji, oraz pozostałe informacje. Podczas realizacji Klient jest informowany na bieżąco o stanie zamówienia. Wszelkie pytania proszę kierować na adres email:

 

 

spigot.castmania@gmail.com
lub telefonicznie pod numerem::+48 785 493 500