Kamera Water Wolf

       Jesteśmy świadkami pojawienia się kolejnej elektronicznej innowacji, którą można wykorzystać podczas łowienia ryb.  Urządzenie Water Wolf to cyfrowa kamera o specyficznym kształcie, który pozwala na wykorzystanie jej w wielu sytuacjach, pozwalając nam na, jeszcze do niedawna niemożliwe, podwodne obserwacje: naszych łowisk, tajemniczego dna czy prowadzonych przynęt i, co najważniejsze, ataków drapieżników. Zaprezentowana na targach Efttex 2014 w Brukseli, jest pierwszą kamerą na świecie, stworzoną od zera, do tego typu filmowania pod wodą. Obraz jest rejestrowany w rozdzielczości 720p, przy 30 klatkach na sekundę. Dzięki ergonomicznej budowie kamera jest bardzo małą, pracującą 4h na wewnętrznej baterii ,  a jej wodoodporność sięga 100m. Jednak najważniejszą jej cechą jest dopracowany hydro dynamicznie kształt, który zapobiega jej obracaniu i kołysaniu w czasie pracy w wodzie.

Specyfikacja:
Kamera jest dostarczona z: przewodem USB (przeznaczonym do zgrywania nagrań i ładowania urządzenia), systemem mocującym zestaw którym łowimy, ciężarkami do ustawienia kąta nachylania kamery w wodzie, neoprenowym etui do montażu kamery na czapce, oraz pływakiem do pionowego ustawienia kamery w wodzie (do łowienia stacjonarnego).

Matryca - 1Mpix CMOS 1/4 cala
Rozdzielczość - HD720p (1280x720px)
Dźwięk - wbudowany mikrofon
Pamięć - Micro SD do 32 Gb
Wbudowana bateria - 1200 mAh

Dodatkowo w ofercie dostępny będzie zestaw akcesoriów montażowych. Mocowania są kompatybilne z systemem GoPro® i pozwalają na montaż kamery Water Wolf do: łodzi, pontonów czy na wędzisko lub  na statywie. Z sezonem 2016 dochodzą nam również nowe systemy:
- Zestaw do łowienia z dna
-
Uchwyt do metody wertykalnej
- Uniwersalny zestaw uchwytów do filmowania

Rewelacyjnym rozwiązaniem jest również "Cap Nasadka ochronna na obiektyw" dzięki której ochronimy nasz obiektyw kamery.

 

Jak i gdzie użyć Water Wolf:
Kamera posiada wszechstronne zastosowanie. Typowo w naszym hobby można wykorzystać ją do metody trolling-spinning oraz do łowienia stacjonarnego drapieżnika, białorybu czy karpi. Można również użyć jej na czapce, lub na statywie do nagrań z perspektywy pierwszej roboty, lub do skręcenia „przebitek”, zbierając materiał do filmu.
Skupmy się w tym materiale na metodzie trollingowej. Warto tu powiedzieć nieco więcej o najważniejszych aspektach, które sprawią, że nagrane filmy dadzą wam stuprocentową satysfakcję. Pierwszą i chyba najważniejszą rzeczą jest przejrzystość oraz naturalne naświetlenie wody. Kamera nie posiada oświetlenia, co jest rzeczą oczywistą w przypadku ryb, które są bardzo ostrożne. Przy dość dobrej przejrzystości wody jesteśmy w stanie nawet na 8m głębokości wody zobaczyć dno, przy dobrym nasłonecznieniu. Tak więc odsłania nam się kolejne wykorzystanie Water Wolf do podglądania na przykład sandaczowych miejscówek, które znamy jedynie z zapisu echosondy czy bocznego sonaru.

System montażowy kamery jest bardzo wytrzymały i zapewnia stabilność, w celu pochylenia kamery i ustawienia kadru wykorzystano ciężarki o różnej masie, które można oczywiście zmieniać. Warto wspomnieć o odległości pomiędzy kamerą a przynętą, która jest bardzo istotną. W przypadku przynęt Savage Gear Line Thru, które posiadają swój przypon nie ma potrzeby dodawać dodatkowego przyponu. Przynętę możemy dopiąć do kamery na mocnej agrafce lub wytrzymałym kółeczku łącznikowym. Jeśli będziemy chcieli podpiąć inną przynętę Savage Gear: 3D Herring Shad, Cannibal czy 4Play, warto wyposażyć się w przypon nie krótszy niż 40 cm. Ta odległość pozwoli swobodnie kamerze złapać przynętę w kadrze. Taki przypon można wykonać samemu i powinien posiadać z dwóch stron mocne agrafki. I chyba najważniejsze, to co chcemy założyć na końcu zestawu. Oczywiście wielkość przynęt ma znaczenie, jak również pora roku. W tej kwestii nic się nie zmienia. Bardzo dobrze znacie swoje łowiska, oraz posiadacie bogate doświadczenie. Nic innego nie pozostaje jak cierpliwość i kwestia czasu. Warto wspomnieć, że w szybkim czasie można odtworzyć nagrany film na smartfonie. To na pewno zaspokoi Waszą chęć sprawdzenia tego, co się działo pod wodą.

 

Więcej informacji: