DEEPER - tak wiele możliwości


Urządzenie DEEPER Fishfinder to ciekawa propozycja dla wędkarzy łowiących każdą metodą. Nowoczesne rozwiązanie rzutowej, bezprzewodowej, profesjonalnej echosondy spełni wszelkie oczekiwania każdego wędkarza.  Deeper jako przetwornik zamknięty w kuli o średnicy 6,5 cm rewelacyjnie wyważonej z odpowiednimi właściwościami wypornościowymi pozwala na ściąganie jej po wyrzucie, lub wstawianie w formie markera na danym obszarze łowiska. Sprawdza się w łowieniu ryb spokojnego żeru, zimą na lodzie czy z brzegu nad jeziorem lub rzece, znajdzie wielu swoich zwolenników.

Dane techniczne:


Deeper Fishfinder  wyposażono w bezprzewodową komunikację (Bluetooth) z urządzeniami z systemem iOS oraz Android, działającą na odległości do 40m - 50m. Producent dla użytkowników echosondy zapewnił darmowe oprogramowanie do wyświetlania obrazu na ekranie tabletu czy smatfonu, dostępne do pobrania w Google Play (dla urządzeń z systemem Android) oraz App Store (dla urządzeń z systemem iOS). Parowanie urządzeń jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Sam program posiada wiele możliwości, takich jak prowadzenie kalendarza wędkarskiego, sprawdzenie aktualnej pogody, zapisywanie ciekawych miejsc, czy dzielenie się złowioną zdobyczą z użytkownikami na portalach społecznościowych.

Deeper Fisfinder posiada do wyboru dwa rodzaje stożków. Bardzo wąski, dokładny 290 kHz (15°) oraz szerszy 90 kHz (55°) które pracują maksymalnie do 40m głębokości.  W przetwornik wbudowany został czujnik temperatury wody, oraz pojemna bateria litowo-polimerowa wystarczająca na 4h pracy przy maksymalnych ustawieniach czułości obrazowania. Urządzenie w bardzo sprytny sposób można uśpić z pozycji smartfonu lub tabletu, a kiedy wyciągniemy je z wody, po prostu przestaje pracować. To rewelacyjne rozwiązanie nie wymuszające na użytkowniku manualnego włączania czy wyłączania Deepera.  Informację o stanie baterii mamy na podglądzie w urządzeniu emitującym obraz, a w momencie całkowitego rozładowania baterii w szybki sposób możemy ponownie ją naładować poprzez wbudowane łącze USB i dołączony kabel w zestawie.

W praktyce:


Emisja obrazu na urządzeniach przenośnych jest na prawdę imponująca. Z pozycji menu programu mamy do wyboru funkcję Fish ID, lub obrazowanie w łukach, jakie stosuje większość z wędkarzy. Najważniejszą i najbardziej pozytywnie odbieraną przeze mnie cechą jest obrazowanie struktury dna. Twarde dno, identycznie jak w standardowych echosondach, odbija swój kształt podwójnie, a roślinność posiada zielony kolor jej interpretacji. Obraz jest bardzo czytelny i w zależności od wybory stożka możemy wiele informacji odczytać z obrazu danego obszaru łowiska.  Dodatkową i chyba najważniejszą funkcją w Deeperze jest obrazowanie podstawowe, oraz szczegółowe. Przy którym automatycznie wzrasta nam czułość pracy przetwornika. Czułością możemy również sterować manualnie. W zależności od pory roku to bardzo ważna funkcja, o której niejednokrotnie użytkownicy echosond się mogli przekonać. Różnica pomiędzy obrazowaniem podstawowym, a szczegółowym jest bardzo znacząca, co wskazuje na to, że Deeper na prawdę jest rewelacyjnie dopracowany.

Masa deepera nie jest mała, ponieważ waży on 100 g. Jednak jeśli znajdziemy się na jeziorem, żwirownią na której przepisy zabraniają łowić ryby ze środków pływających, wykorzystanie echosondy rzutowej ma jak najbardziej sens i zabranie drugiej wędki o większym wyrzucie nie robi tak na prawdę wielkiej różnicy. Podobną sytuację możemy spotkamy podczas łowienia na większych rzekach. Wstawienie Deepera przykładowo w Odrzańskim warkoczu pozwoli nam odsłonić głębokość główki i zarazem pokazać czy przypadkiem na granicy warkocza nie czają się sandacze. Jak widzicie zastosowań jest wiele, dlatego tak wiele osób już się przekonało do walorów użytkowych Deepera.

Podsumowanie:


Deeper Fishfander to profesjonalna, rzutowa echosonda z możliwością wykorzystania jej w wielu warunkach nad wodą. Bez znaczenia czy łowimy stacjonarnie na spławik, grunt czy łowimy zimą na lodzie, każdy z nas znajdzie dla tego urządzenia zastosowanie. Nie zajmuje wiele miejsca, aby z niej korzystać nie musimy  martwić się o kable prądowe, czy transmisyjne. Rozwiązanie technologiczne łącza bezprzewodowego (Bluetooth) zaadaptowano tak aby było najbardziej uniwersalne, tym bardziej , że w dzisiejszych czasach większość z nas posiada w kieszeni smartfon. Zatem co stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z funkcjonalności Deepera? Oczywiście nic - jedyną kwestią w tym temacie to chęć posiadania tego urządzenia.


Gorąco polecam Rafał Malinowski